Przejdź do treści

Wielkopolskie Kluby Integracji Społecznej

unnamed

UWAGA – wsparcie dla sób zagrożonych wykluczeniem społecznym w projekcie realizowanym przez Fundację Nowy Horyzont oraz Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej. 

 

 Fundacja Nowy Horyzont oraz Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu wspólnie realizują projekt partnerski

„Na ścieżce reintegracji – działania sieciujące w subregionie pilskim”. 

 

Działania w obszarze integracji i aktywizacji społeczno – zawodowej skierowane do osób zagrożonych wykluczeniem społecznym obejmujące:

 - warsztaty integracji społecznej, 

 - doradztwo psychologiczne i zawodowe,

 - poradnictwo prawne, grupy wsparcia,

 - szkolenia zawodowe,

 - prace społecznie użyteczne,

 - staże.

 

 

Zaplanowano również objęcie części osób usługami kompleksowej integracji społecznej i zawodowej w CIS.

 

Biuro lidera projektu:
Fundacja Nowy Horyzont
64-920 Piła, ul. O.M. Kolbego 20 lok. 5
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Dodatkowe informacje na stronie: http://rarus.eu/fundacjanowyhoryzont.html?lang=pl

student

Ortopedyczno-Rehabilitacyjny Szpital Kliniczny im. Wiktora Degi Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, dzięki dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach WRPO 2014-2020, rozpoczyna realizację projektu pn.:

”UPOWSZECHNIENIE TECHNOLOGICZNIE WSPOMAGANEJ DIAGNOSTYKI FUNKCJONALNEJ I REHABILITACJI DZIECI I MŁODYCH DOROSŁYCH Z MÓZGOWYM PORAŻENIEM DZIECIĘCYM W WOJEWÓDZTWIE WIELKOPOLSKIM”
nr projektu RPWP.07.02.02-30-0001/18

 

Głównym celem realizacji programu jest poprawa jakości chodu dzieci i młodych dorosłych z mózgowym porażeniem dziecięcym na terenie województwa wielkopolskiego, poprzez zwiększenie dostępności do nowoczesnych metod diagnostyki i rehabilitacji.
Projekt jest on skierowany do dzieci i młodych dorosłych między 5 a 21 rokiem życia, u których rozpoznano mózgowe porażenie dziecięce. Szczegółowe kryteria kwalifikacji przesyłamy w załączeniu do niniejszej wiadomości.
Realizacja projektu rozpoczyna się JUŻ WIOSNĄ 2019r.
W ramach projektu powstanie Centrum Technologicznie Wspomaganej Rehabilitacji, wyposażone w nowoczesny sprzęt medyczny m.in. zrobotyzowane systemy wykorzystujące wirtualną rzeczywistość, gdzie w ślad za światowymi trendami, stosowane będą nowoczesne metody w rehabilitacji zaburzeń chodu.


Zgłoszenia do projektu odbywają się:
• Za pośrednictwem poczty elektronicznej, na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. - w temacie prosimy o wpisanie imienia i nazwiska dziecka lub młodego dorosłego,
• za pośrednictwem poczty tradycyjnej na adres Szpitala tj: Ortopedyczno-Rehabilitacyjny Szpital Kliniczny im. Wiktora Degi UM w Poznaniu, ul. 28 czerwca 1956r. 135/147, 61-545 Poznań z dopiskiem „kwalifikacje - MPD” –zalecamy list polecony,
• osobiście w siedzibie Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego im. Wiktora Degi UM w Poznaniu, w Kancelarii Szpitalnej – wejście G, parter pokój nr 24, w zamkniętej kopercie adresowanej na szpital z dopiskiem „kwalifikacje - MPD”.

 

Załączniki do projektu.
- zgłoszenie-formularz [pobierz, PDF – 245KB]
- druk-świadoma zgoda [pobierz, PDF – 153KB]
- szczegółowe kryteria kwalifikacji do projektu MPD – O-RSK i W. Degi UM w Poznaniu [pobierz, PDF – 90KB]

„Jesteśmy aktywni!”

 

Szanowni Państwo,
Fundacja Ekspert-Kujawy w partnerstwie z Fundacją Rozwoju Społeczno - Gospodarczego realizuje na terenie powiatu wągrowieckiego (gminy: Damasławek – gmina wiejska, Gołańcz, Mieścisko – gmina wiejska, Wapno – gmina wiejska)
projekt dofinansowany w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, pt. „Jesteśmy aktywni!”.
Celem projektu jest reintegracja i aktywizacja społeczno zawodowa 48 osób w wieku 18-67 lat zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym.
Uczestnicy podczas trwania projektu zostaną otoczeni wsparciem przez doradców zawodowych i pośredników pracy.
Czekają na nich także szkolenia zawodowe oraz płatne staże zawodowe. Dodatkowo w projekcie przewidziano fundusze na stypendia szkoleniowe, zwroty kosztów dojazdu oraz aktywizację społeczno – kulturalną.

 

Plakat, pobierz [PDF - 416KB]

"Jak uzyskać dofinansowanie do wynagrodzeń osób niepełnosprawnych oraz wypełnić  elektronicznie wniosek o dofinansowanie"

 

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Oddział Wielkopolski w Poznaniu

oraz Wielkopolskie Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych

zapraszają na szkolenie

pt.: „Jak uzyskać dofinansowanie do wynagrodzeń osób niepełnosprawnych oraz wypełnić  elektronicznie wniosek o dofinansowanie”.

Miejsce: WIFON Centrum Bukowska ul. Bukowska 27/29, Poznań

Termin: 21 listopada 2016 r. godzina 9.00-16.00

Czytaj więcej: Jak uzyskać dofinansowanie do wynagrodzeń osób niepełnosprawnych oraz wypełnić  elektronicznie...

35 lat działalności Domu Pomocy Społecznej w Srebrnej Górze

VII Spotkanie Rodzin i Przyjaciół Domu

To już 35 lat. W maju br. DPS w Srebrnej Górze obchodził 35-lecie swojej działalności. Z tej okazji 24 maja 2016r. zorganizowano uroczystość połączoną z VII Spotkaniem Rodzin i Przyjaciół Domu.

Czytaj więcej: 35 lat działalności Domu Pomocy Społecznej w Srebrnej Górze VII Spotkanie Rodzin i Przyjaciół Domu

Jubileusz 10- lecia rodzinnej pieczy zastępczej

   29 marca b.r. prowadzący rodzinny dom dziecka w Powiecie Wągrowieckim - Państwo Bernadeta i Mirosław Szymańscy - obchodzili Jubileusz 10 – lecia pełnienia rodzinnej pieczy zastępczej.
   Jubileusz stanowił znakomitą okazję do dokonania oceny dotychczasowych osiągnięć, skłonił nie tylko do refleksji, wspomnień, przemyśleń, ale także do perspektywicznych planów i zamierzeń.
PP. Bernadeta i Mirosław otrzymali listy gratulacyjne między innymi od: Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Osobistej Pani Elżbiety Rafalskiej oraz Rzecznika Praw Dziecka – Pana Marka Michalaka.
   Osobiście wyrazy uznania i podziękowania złożyli: Przewodnicząca Rady Powiatu – P. Małgorzata Osuch; Starosta Wągrowiecki - P. Tomasz Kranc, Przewodnicząca Rady Gminy Mieścisko – P. Elżbieta Kapczyńska, Wójt Gminy Mieścisko – P. Andrzej Banaszyński, przedstawiciele PCPR Wągrowiec – Panie Edyta Owczarzak, Irena Kotwica i Loreta Seemann oraz przedstawiciel OPS w Mieścisko – P. Anna Ratajczak.


Było nam niezmiernie miło gościć w Państwa Domu
Serdecznie dziękujemy za zaproszenie

Fotogaleria 1 [JPG, 2040KB]
Fotogaleria 2 [JPG, 2041KB]
Fotogaleria 3 [JPG, 1825KB]
List gratulacyjny 1 [PDF, 174KB]
List gartulacyjny 2 [PDF, 690KB]

Integracyjne śniadanie wielkanocne w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Wapnie.

Śniadania to jedne z najprzyjemniejszych momentów podczas Świąt Wielkanocnych. Chętnie zasiadamy do stołu zastawionego pysznymi potrawami, by wspólnie celebrować ten podniosły moment.

W miłej atmosferze przebiegało wspólne śniadanie wielkanocne zorganizowane przez Warsztat Terapii Zajęciowej w Wapnie, we wtorek 22 marca br. W trakcie śniadania wielkanocnego podopieczni Warsztatów gościli pana senatora Mieczysława Augustyn, pana posła Krzysztofa Paszyk, starostę wągrowieckiego pana Tomasza Kranca, dyrektora  Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie panią Edytę Owczarzak, wójta Gminy Wapno pana Zbigniewa Grabowskiego, księdza proboszcza Adama Dyderskiego oraz dyrektorów i kierowników zaprzyjaźnionych placówek z terenu gmin Wapno, Damasławek i Gołańcz. Wszystkich gości w imieniu własnym i prezesa Stowarzyszenia Rehabilitacja pani Ireny Wojewódzkiej – Kucz serdecznie powitała kierownik WTZ  Barbara Senger, która następnie zaprosiła zgromadzonych gości do obejrzenia spektaklu wielkanocnego przygotowanego przez uczestników WTZ pod kierownictwem terapeuty  pana Artura Czajki. Ważnym elementem tego przedstawienia było wyeksponowanie tradycji wielkanocnych. Na zakończenie uroczystego spotkania wszyscy zaproszeni goście wraz z uczestnikami zasiedli do suto zastawionego stołu z tradycyjnymi potrawami wielkanocnymi. Śniadanie wielkanocne przebiegało w miłej, rodzinnej atmosferze. Po wspólnym posiłku na gości i uczestników czekała miła niespodzianka, w postaci upominków.

                                                                                                          WTZ Wapno

s11

s22

 

Baner prowadzący do informacji dla osób kandydujących na rodziców zastępczych

Baner z telefonem zaufania - uzależnienie behawioralne. tel. 801 889 880

Baner prowadzący do powiatowej strategii rozwiązywania problemów społecznych do roku2014

Baner z linkiem do Powiatowego Urzędu Pracy w Wągrowcu

Baner z linkiem do strony PCK w Wągrowcu

Grafika z Łączem do Bipu Starostwa Powiatowego w Wągrowcu

Logo Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej

Logotyp wraz z linkiem do Europejskiego Funduszu Społecznego

Informacja o plikach umieszczanych na stronie PCPR w Wągrowcu

Na naszej witrynie można spotkać pliki w różnych formatach, poniżej można pobrać programy pozwalające na obejrzenie tych plików na Państwa komputerze (programy w wersji dla systemu MS WINDOWS).

© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2013