SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI POWIATOWEGO CENTRUM POMOCY RODZINIE
ORAZ EFEKTÓW PRACY ORGANIZATORA RODZINNEJ PIECZY ZASTĘPCZEJ W POWIECIE WĄGROWIECKIM
OKRES SPRAWOZDAWCZY : ROK 2016

 

 

SPRAWOZDANIE, DO POBIRANIA:  [PDF, 1,57MB]

EFSI Samorzad kolor

Ogłoszenie wyboru na stanowisko Koordynatora

 

PIOBIERZ [PDF - 709KB]

UWAGA! Rusza nabór wniosków w ramach programu Aktywny Samorząd - Moduł I.

 

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wągrowcu informuje, iż rozpoczął się nabór wniosków o dofinansowanie lub refundację z środków PFRON kosztów związanych z likwidacją barier utrudniających aktywizację społeczną i zawodową w ramach programu "Aktywny samorząd".

W 2017 roku realizowane będą w Module I następujące formy wsparcia:

 

Moduł I:

  • Obszar A Zadanie 1 - pomoc w zakupie i montażu oprzyrządowania do posiadanego samochodu,

  • Obszar A Zadanie 2 - pomoc w uzyskaniu prawa jazdy kategorii B,

  • Obszar B Zadanie 1 - pomoc w zakupie sprzętu elektronicznego lub jego elementów oraz oprogramowania,

  • Obszar B Zadanie 2 - dofinansowanie szkoleń w zakresie obsługi nabytego w ramach programu sprzętu elektronicznego i oprogramowania,

  • Obszar C Zadanie 2 - pomoc w utrzymaniu sprawności technicznej posiadanego wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym,

  • Obszar C Zadanie 3 - pomoc w zakupie protezy kończyny, w której zastosowano nowoczesne rozwiązania techniczne, tj. protezy co najmniej na III poziomie jakości,

  • Obszar C Zadanie 4 - pomoc w utrzymaniu sprawności technicznej posiadanej protezy kończyny, w której zastosowano nowoczesne rozwiązania techniczne (co najmniej na III poziomie jakości),

  • Obszar D – pomoc w utrzymaniu aktywności zawodowej poprzez zapewnienie opieki dla osoby zależnej tj. dziecka będącego pod opieką wnioskodawcy, przebywającego w żłobku lub przedszkolu albo pod inną tego typu opieką (dziennego opiekuna, niani lub w ramach klubu dziecięcego, punktu przedszkolnego, zespołu wychowania przedszkolnego).

 

Wnioski należy składać w nieprzekraczalnym terminie od dnia 03.04 do 30.08.2017 r.

Druk wniosku wraz z załącznikiem do pobrania w dziale wnioski i pliki do pobrania.

Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej www.pfron.org.pl oraz w siedzibie PCPR jak i pod nr. tel. 67-2627614 lub 607-631-900.

 pomoc

Kampania „Wybieram pomoc” 

Od dnia 1 marca 2017 r. na zlecenie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej realizowana jest kampania medialna „Wybieram pomoc”.

Jej adresatami są:

– Ofiary przemocy domowej: Z przekonania, że proszenie o pomoc nic nie daje. Z braku wiedzy na temat form przemocy domowej. Ze strachu przed sprawcą przemocy i pogorszeniem sytuacji w domu. Z braku wiary we własne siły.

– Świadkowie przemocy domowej: Z obojętności. Z przekonania, że to co dzieje się za ścianą, nie jest problemem świadka. Z poczucia, że interwencja policji nic nie da. Z obawy przed konsekwencjami ze strony sprawcy zgłoszonej przemocy.

– Sprawcy przemocy domowej: Ze złości. Z frustracji. Z braku umiejętności radzenia sobie z agresją. Z przekonania, że nikt się nie dowie. Z przekonania, że nie robi nic złego.

Kampania ma na celu podniesienie świadomości społecznej na temat zjawiska przemocy,zmniejszenie akceptacji dla zjawiska przemocy i promowanie postawy przeciwstawiania się jej stosowaniu,wskazanie, że przemoc nie jest metodą rozwiązywania problemów.

Na stronie domowej kampanii zainteresowane osoby mogą dowiedzieć się m.in o rodzajach przemocy,gdzie szukać pomocy oraz faktach na temat przemocy.

Ponadto na stronie projektu dostępny jest test pozwalający zdiagnozować doświadczanie przemocy, jak również test pozwalający określić, czy nasze zachowanie może krzywdzić inne osoby.

Źródło:http://www.mpips.gov.pl/aktualnosci-wszystkie/art,5535,8695,kampania-wybieram-pomoc.html

Strona kampanii:http://www.wybierampomoc.pl

 za zyciem

 Szanowni Państwo,

Ministerstwo Zdrowia w porozumieniu z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przygotowało Informator

„Za Życiem”.

Informator skierowany jest do kobiet w ciąży i rodziców  dzieci, u których zdiagnozowano ciężkie i nieodwracalne upośledzenie oraz nieuleczalną chorobę zagrażającą jego życiu, które powstały w prenatalnym okresie rozwoju dziecka albo w czasie porodu. Zawiera on wiadomości na temat świadczeń zdrowotnych i socjalnych, z których  będzie mogła skorzystać kobieta w ciąży oraz rodzina dziecka wymagającego szczególnej opieki  ze względu na stan zdrowia.

Wszelkie szczegóły w załączonym do niniejszej wiadomości "informatorze".

Zapraszamy do zapoznania się z jego treścią.

Załączniki:

Dziennik  ustaw za życiem - POBIERZ [PDF, 233KB]

Informator za życiem - POBIERZ [PDF, 572KB]

 

Stypendia SPES 

 PROGRAM POMOCY DZIECIOM

Rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej, opiekujące się dziećmi w ciężkim stanie klinicznym, mogą ubiegać się o roczne stypendium Stowarzyszenia Na Rzecz Niepełnosprawnych SPES.

Nabór wniosków trwa do 9 kwietnia br.

Wszelkie informacje dostępne są na stronie: www.dla-dzieci.spes.org.pl
Wnioski przyjmowane są wyłącznie w postaci elektronicznej, do dostępnej przez stronę https://www.spes.org.pl/stypendium-wniosek bazy danych.

Stypendia dla rodzin dzieci w ciężkim stanie klinicznym - informacje [PDF, 123KB]