6 dni przeciw przemocy ze względu na płeć  w ramach  kampanii "Make love not przemoc"

W związku z obchodzonym w dniu 25 listopada  Światowym Dniem Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet, który został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ włączamy się do akcji      16 Dni  Przeciw Przemocy ze Względu na Płeć.

Kampania trwa do 10 grudnia, czyli Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka. Lokalnie realizuje ją Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej  wraz z Poznańskim Centrum Profilaktyki Społecznej.  Rozpoznawalnym hasłem jest hasztag: #MakeLoveNotPrzemoc.

Te dni podkreślają związek między przemocą wobec kobiet i naruszaniem praw człowieka. Celem tej kampanii jest podnoszenie świadomości dotyczącej przemocy ze względu na płeć i sposobów jej eliminowania, a także informowanie o formach udzielanego wsparcia w sytuacji przemocy na poziomie lokalnym oraz krajowym.

Zachęcamy do lektury całego tekstu na temat Kampanii na https://www.umww.pl/
Po więcej informacji zapraszamy na stronę przemoc.edu.pl

Koordynatorką polskiej odsłony kampanii jest Fundacja Autonomia (http://kampania16dni.pl/).

#makelovenotprzemoc #16Dni #16dniprzeciwprzemocyzewzgledunaplec #bialawstazka #orangetheworld #SWW16Dni #ROPS16Dni #wielkopolskaprzeciwprzemocywobeckobiet

Stowarzyszenie Sursum Corda realizuje projekt powierzony przez POWIAT WĄGROWIECKI, w ramach którego prowadzi nieodpłatne poradnictwo obywatelskie oraz nieodpłatne mediacje.Celem projektu jest zapewnienie równego dostępu do nieodpłatnej pomocy prawnej na etapie przedsądowym oraz wsparcie mieszkańców w poradzeniu sobie z różnymi trudnymi sytuacjami życiowymi i formalnymi, przy wsparciu prawników, doradców obywatelskich i mediatorów.

Oprócz świadczenia indywidualnej, darmowej pomocy – Stowarzyszenie  prowadzi również EDUKACJĘ PRAWNĄ, która zmierza do zwiększania świadomości prawnej społeczeństwa.

Materiały można pobrać bezpośrednio z dedykowanej dla projektu podstrony internetowej (TUTAJ) :

1. E-PORADNIKI PRAWNE: z zakresu najważniejszych zagadnienień, z którymi spotykają się wykonawcy udzielający świadczeń w punktach nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego i nieodpłatnej mediacji, tj.: prawo spadkowe, prawo pracownicze, prawo rodzinne i zadłużenia)

Ponadto na dedykowanej podstronie projektowej znajdą Państwo pozostałe materiały wyprodukowane w ramach edukacji prawnej, tj: plakat, e-plansze dot. systemu NPP, NPO i M, animacyjne filmiki edukacyjne (z zakresu mediacji, cyberprzemocy i praw konsumenckich), edukacyjno-promocyjny spot wideo promujący dostęp do nieodpłatnych świadczeń.

W imieniu Stowarzyszenia  zachęcamy również do śledzenia:  profilu na Facebooku, gdzie publikowane są  m.in. informacje dotyczące dostępu do systemu nieodpłatnych świadczeń, a także posty o zakresie i zasadach udzielania porad oraz prawne zagadnienia tematyczne, w tym w obszarze praw i obowiązków obywatelskich, działalności krajowych i międzynarodowych organów ochrony prawnej, mediacji oraz sposobów polubownego rozwiązywania sporów, a także możliwości udziału obywateli w konsultacjach publicznych oraz procesie stanowienia prawa.

Zarząd Powiatu Wągrowieckiego ogłosił otwarte konkursy ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych z zakresu: wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej, działań na rzecz osób niepełnosprawnych, działalności na rzecz osób w wieku emerytalnym znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.

 

Szczegółowe informacje na https://www.wagrowiec.pl/541,aktualnosci?tresc=15145

Powiatowe Centrum Pomocy Rodziny w Wągrowcu informuje o możliwości ubiegania się o dofinansowanie  ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zadań przewidzianych do realizacji w 2022 roku w zakresie:

  • organizacji sportu, kultury, rekreacji i turystyki osób niepełnosprawnych;
  • zaopatrzenia w sprzęt rehabilitacyjny.

 

Beneficjentami  środków  PFRON mogą być :

1. osoby prawne;

2. jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej, jeżeli : 

-  prowadzą działalność  na rzecz osób niepełnosprawnych przez okres co najmniej 2 lat przed dniem złożenia wniosku,

-   udokumentują zapewnienie odpowiednich do potrzeb osób niepełnosprawnych warunków technicznych  i lokalowych do realizacji zadania,

- udokumentują posiadanie środków własnych lub pozyskanych z innych źródeł na sfinansowanie przedsięwzięcia w wysokości nieobjętej dofinansowaniem ze środków Funduszu w wysokości co najmniej 40%) ;

-   nie mają zaległości finansowych wobec Funduszu.

           

Uprawnione podmioty mogą przesyłać w formie papierowej wnioski do tutejszego Centrum nieprzekraczalnie – do dnia 30 listopada roku poprzedzającego realizację zadań (decyduje data stempla pocztowego).

Szczegółowe informacje pod numerem  kom. 607 631 900 lub 67 26 27 614.

Wnioski są dostępne w zakładce: wnioski i pliki do pobrania.